Jak przygotować plik do druku?

Akceptowane pliki (zalecane)
Pliki PDF (v. 1.5)
Mapy bitowe powinny być w rozdzielczości max. 300 dpi oraz w przestrzeni koloru CMYK. Elementy należy umieścić na środku strony.

Pliki otwarte w następujących formatach
Corel Draw (do wersji 12) z czcionkami zamienionymi na krzywe
JPEG (CMYK, RGB)
Pakiet MS Office (doc, docx, ppt)
TIFF (CMYK, RGB) - warstwy spłaszczone

W przypadku otwartych dokumentów należy się liczyć z opłatą dodatkową za przygotowanie pliku CDR lub PDF.


Spady

Elementy grafiki dochodzące do krawędzi strony (użytku) powinny być powiększone o minimum 3 mm poza krawędź strony (użytku), które w późniejszej obróbce introligatorskiej będą ścięte.

Marginesy wewnętrzne

Należy unikać umieszczania tekstów i innych ważnych elementów (logotypów, znaków firmowych itp.) zbyt blisko krawędzi strony (linii cięcia), gdyż w procesie obróbki introligatorskiej mogą zostać przycięte.


Kolorystyka elementów

Wszystkie elementy dla prac kolorowych powinny być zdefiniowane wg przestrzeni CMYK; użycie innej przestrzeni może powodować przekłamania kolorystyczne, za które nasza drukarnia nie ponosi odpowiedzialności.


UWAGA! W przypadku prac generowanych z poziomu aplikacji biurowych możliwe jest wygenerowanie plików tylko w przestrzeni RGB. W takim przypadku należy liczyć się z możliwym przekłamaniem kolorów.

Wszystkie elementy dla prac czarnobiałych powinny być zdefiniowane w kolorze czarnym lub w odcieniu szarości (nie mniejszym niż 20%); użycie innej kolorystyki może powodować przekłamania, za które nasza drukarnia nie ponosi odpowiedzialności.

W razie potrzeby skontaktuj się z Nami telefonicznie lub poprzez email: [javascript protected email address]

© 2014 TACOM.PL Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja : Web-Profit S.C.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Uługowe Tacom
NIP: 6340188276, REGON: 003469772
UL. TEATRALNA 6 lok.2, 40-003 KATOWICE
tel./fax: 032 253 80 23
tel. 032 253 90 99
e-mail: tacom@tacom.pl

Umożliwiamy szybkie płatności internetowe za pomocą serwisu Transferuj.pl, do wyboru jest aż 40 banków i płatności kartami VISA/MASTERCARD